Články

Ochranná známka slouží k identifikaci původu výrobků nebo služeb a zajišťuje svému majiteli monopol na konkrétní označení ve spojení s vybranými výrobky/službami, které vyrábí či poskytuje.

Celý článek

Mgr. Aleš Lang úspešně složil zkoušky patentového zástupce pro oblast ochrany výsledků technické tvůrčí činnosti (patenty, užitné vzory), a v nejbližší době požádá o zápis do Komory patentových zástupců ČR.

Celý článek

Majitelé ochranných známek, patentů, užitných a průmyslových vzorů v poslední době opět dostávají poštou i e-mailem podvodné nabídky na obnovu platnosti nebo registraci. Nabídky vypadají zpravidla velmi seriózně a vzbuzují dojem, že jde o korespondenci z českého nebo zahraničního patentového úřadu.

Celý článek

Na semináři, jehož tématem byl „konflikt“ požadavků na publikování výsledků V a V a současně požadavků na průmyslově-právní ochranu těchto výstupů.

Celý článek

Naše kolegyně Mgr. Alena Kodrasová řekla v sobotu 7. 10. 2017 své "ANO" Bartoloměji Biskupovi. Přejeme jim vše nejlepší na společné cestě životem! Tým PatentCentrum

Celý článek

Ing. Jiří Sedlák a Mgr. Alena Kodrasová přednášeli stejně jako v loňském roce na školení pořádaném Policejním prezidiem ČR pro policisty z oborů a oddělení hospodářské kriminality a služby kriminální policie a vyšetřování v Kašperských Horách.

Celý článek

Třídenní konference významné známkoprávní organizace MARQUES bude zaměřena na součásné trendy právní úpravy ochranných známek, které jsou ovlivněny kulturními, politickými i sociálními událostmi.

Celý článek

Naše kolegyně Ing. Tereza Kubů řekla v sobotu 16. 9. 2017 své "ANO" Josefu Klímovi. Přejeme jim vše nejlepší na společné cestě životem! Tým PatentCentrum

Celý článek

Účinnost Evropského patentu s jednotným účinkem a celého systému zahrnujícího Jednotný patentový soud a další instituce (tzv. Unitary Patent System) se opět odkládá na neurčito.

Celý článek

Naše kolegyně Ing. Edita Horilová řekla v sobotu 1. 7. 2017 své "ANO" Ondřeji Gregovi. Přejeme jim vše nejlepší na společné cestě životem! Tým PatentCentrum

Celý článek

Milí přátelé kutilství zveme Vás na vernisáž výstavy Udělej si sám II. – kutilství v Československu před rokem 1989,která se koná dne 20. 5. 2017 v 15:00 v galerii Městského muzea Lanškroun.

Celý článek

Úřad Evropské unie pro duševní vlastnictví (EUIPO) pořádal ve dnech 24. -26. 4. v Alicante ve Španělsku třídenní seminář zaměřený na aktuální trendy a praxi Úřadu při registraci ochranných známek EU a průmyslových Vzorů Společenství. Seminář byl doplněný workshopy a case studies týkajícími se přihlašovacího řízení, změnových a námitkových řízení, elektronických nástrojů pro komunikaci s Úřadem, upozornění na časté chyby a řešení hraničních případů.

Celý článek

Rok 2016 byl z pohledu vynálezecké aktivity českých firem, vysokých škol a fyzických osob velmi úspěšný. 781 udělených českých patentů představuje nejvyšší počet za posledních 20 let. Z toho 637 patentů bylo uděleno českým subjektům, což je pro technologický rozvoj velmi pozitivní zpráva. 240 patentů získaly vysoké školy a univerzity, je to také více než v předchozích letech. Česká aktivita se také odráží ve vyšším počtu podaných mezinárodních přihlášek (PCT). Celkem je na území ČR platných téměř 38 tisíc patentů.

Celý článek

Čtyři Vzory Společenství (EU) a čtyři patentové přihlášky vznikly na základě původně seminární práce studentů Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích. Pětice studentů v rámci předmětu „Počítačem podporované konstruování“ navrhla a také sama vyrobila terénní buginu typu cross country.

Celý článek
Dobrý den,
chtěl/a bych se dozvědět více o .
Mohli byste mě prosím kontaktovat
na emailu , a nebo
telefonním čísle . Děkuji.

PatentCentrum Sedlák & Partners s.r.o.
Husova 5, CZ 37001
České Budějovice

e-mail: info@patentcentrum.cz
mob: +420 777 743 153
tel: +420 387 436 600
fax: +420 387 312 166
skype: sedlak@patentcentrum.cz